Огляд колоди Таро Мони Лізи

2015-09-07 22:47:04

Якщо вам близька тема Середньовіччя, якщо ви цінуєте мистецтво, якщо ім’я Леонардо та Вінчі асоціюється у вас з епохою Відродження, якщо ім’я Джоконда чи Мона Ліза миттю викликає в пам’яті портрет прекрасної жінки з чарівною посмішкою, загадку якої дослідники намагаються розгадати й дотепер, то колода Таро Мони Лізи вам сподобається, як вона прийшла по душі мені.

Я знайшла її «випадково», як і всі колоди, які з'являються в моїй колекції. Розглядаючи одну із моїх улюблених колод — Таро Фантазії (Universal Fantasy Tarot), я звернула увагу, що художник Паоло Мартінелло намалював ще одну колоду — Таро Мони Лізи.

Я була вражена майстерністю творця, який зумів створити дві такі не схожіі за тематикою колоди: Таро Фантазії — дивовижно м’яке, рожево-фіолетово-пурпурне, мрійливе, повне грації, містики та фантастичних істот.

А Таро Мони Лізи — повна протилежність: вона земна, коричнево-синьо-зелена, ілюстрації змальовують побут середньовічних містян, їхнє повсякденне життя, радість і печаль, війну та мирний час.
Однак є в Таро Мони Лізи щось, що дає надію на краще, віру в красу, доброту і справедливість. Це - Мона Ліза, символ вічної краси, гармонії, коханняі, яка нечутно йде крізь час та простір, посміхаючись зі зворотнього боку колоди.

Ким була Мона Ліза? Музою художника (Туз кубків)? Коханою жінкою Леонардо да Вінчи (Сонце)? Юним коханцем, переодягнутим у жіночу сукню (Смерть, 8 пентаклів)? Повією(Королева пентаклів)? Святою(Сила, 5 мечів, 7 жезлів)? А може, вона — вигаданий персонаж? Нікто не знає напевно… Варіанти відповідей на це питання пропонує колода Таро Мони Лізи.

Vita brevis, ars longa — життя коротке, мистецтво - вічне. Саме цим принципом керувався автор ідеї створення колоди — Марк МакЕлрой, який відійшов від традицій лінійного розвитку сюжету кожної масти Молодших Арканів.

Замість цього він змішав сюжети Старших і Молодших арканів, щоб таролог або кверент міг побудувати ланцюжок розвитку подій так, як він цей ланцюжок уявляє.

У МБК (маленькій білій книжці-інструкції) автор пропонує два способі роботи з колодою. Перший — це поставити запитання і викласти одну карту з колоди. Уважно розгляньте сюжет, знайдіть у колоді ще дві карти, сюжети яких на думку кверента мають відношення до сюжету першої, і покладіть усі три карти за сюжетом у рядок. Первая має лежати посередині: це — суть поставленого зхапитання. Карта ліворуч - минуле, праворуч - майбутнє.

Другий спосіб — це безпосередньо ворожіння, для якого в МБК надані значення всіх карт, що складаються з афоризму до кожної карти і трьох ключових слів.

Колода універсальна, але я відзначила для себе, що особливо вдало вона працює у кармічних розкладах. Іноді дає пряму відповідь, а іноді - алегоричну, над якою вато замислитись. Це робить її не схожою на інші колоди.. Новачкам я її не рекомендую: щоб працювати з Моною Лізою, потрібно дуже добре знати базові значення Арканів.

Відеоогляд Таро Мони Лізи:

© Олена Ледней

Відеогалерея Таро Мони лізи

Предыдущая                                                                                                                                                                          Следующая